Rezervace ubytování +420 778 770 270

Kozí farma – Dvůr Ratibořice

Kozí farma v Ratibořicích je speciálně zaměřená na výrobu bioproduktů z kozího mléka. Navštívit ji sice můžete jen v sobotní odpoledne (od 14:00 do 18:00), kdy je otevřená pro veřejnost, úplně zdarma. Její návštěva ale stojí za to, můžete si zde koupit jejich kozí výrobky, nebo pouze ochutnat jejich kozí občerstvení. Na farmě se pohybuje okolo 200 krátkosrstých bílých koz, ke kterým se vám ale přístupu nedostane.

Outdoor aktivity na Vysočině

Chcete rozhýbat sebe i svoje děti? Vrhněte se na outdoor aktivity nedaleko Pelhřimova. Na stromech je postavený lanový park, který má i svoje oddělení pro ty menší. Můžete si zahrát paintball, zajezdit na horském kole, zdolat lezeckou stěnu, podniknout výpravu do volné přírody a nebo pozorovat nebe speciálním dalekohledem. Aktivit tu najdete dostatečně na celý týden, pokud budete chtít můžete si sem zajet třeba s firmou nebo se třídou.

Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov

V muzeu rekordů a kuriozit města Pelhřimova uvidíte v podstatě normální věci, akorát trochu jinak. Čeká tam na vás například bunda pro 5 lidí, centimetrový dřevěný koník, obří příbory nebo kolo ze dřeva. Největší atrakcí a zároveň hlavním kouskem v muzeu je obří 4 metrový plyšák Kukyho z filmu Kuky se vrací. Muzeum je otevřené každý den od 9 do 17 hodin. Výstava navíc pokračuje o 5 minut chůze dál, pod jménem zlaté české ručičky. Tam můžete vidět například obraz Mony Lisy vytvořený jenom ze zrnek rýže, nebo spousta jiných kuriozit.

Pelhřimovskem na kole

Jestli máte zájem o krásnou jízdu na kole, je ideální navštívit Pelhřimov a jeho široké okolí. Nachází se tam spoustu krásných cest a to jak neupravených tak upravených. Online stránky vám pomůžou si vybrat nějakou přesně pro vás, pokud internet není pro vás, stačí vzít do ruky mapu nebo dokonce brožuru cestou necestou. Výhoda je, že v okolí je hodně zajímavých míst a u cest na kole si je všechny můžete prohlédnout nebo je dokonce navštívit. Od měst až po přírodu má Pelhřimov velmi krásné okolí a vyplatí se si s sebou vzít kolo, aby jste všechny tyhle krásná místa stihly navštívit.

Westernové městečko Šiklův mlýn

Šiklův mlýn je jen jedna z poboček z celého areálu Šikland, rozmístěné kolem obce Dolní Rožínka. Další atrakce jsou Strašidelný zámek Draxmoor a Fotopark Krokodýl.

Šiklův mlýn je zábavný areál na téma western, prostředí tedy připomíná westernové městečko. Lehce se zde zabavíte s dobrým programem a vystoupeními na celý den. Kdyby jste chtěli městečko navštívit na víc ne jeden den, je tu možnost mnoha forem ubytování a také spousta restaurací. Děti tu mají připravené tuny zábavy. Každých pár hodin se tu koná nějaké vystoupení, jako třeba westernové tance nebo jízda na koních. Areál je také plný stálých atrakcí, od trampolín až po bazény. Jednou za čas se v městečku koná i nějaký festival.

Pokud si rodiče chtějí odpočinout zatím co jejich děti řádí, mají tu možnost. Mlýn totiž nabízí vyškolené vychovatele a vychovatelky, které se o vaše děti postarají zatím co si užijete relax například ve vířivce nebo u kávy. Jestli máte chuť na nějakou dobrotu, můžete se stavit do jednoho ze stánků postavených po celém areálu nebo si sednout do restaurace. V Šiklovém mlýně je zkrátka spousta možností jak něco zažít a za jedno odpoledne je nemožné všechna povyražení stihnout.

Snowpark Nové Město na Moravě

Snowpark Harusův kopec, lidově řečeno Harusák, je asi nejlepší sjezdovka, kterou na Vysočině najdete. Zatím co si v klidu zalyžujete na velkém kopci, vaše děti mohou být trénovány vyučenými profesionály na menším. Na vrchol se můžete pohodlně dostat sedačkovou lanovkou pro dva lidi. Jestli lyžování není váš šálek kávy, můžete zkusit nějakou z blízkých tras pro běžky, každé úterý večer je zde dokonce zorganizované osvětlené běžkování. Okolí nového města nabízí i spoustu jiných druhů zábavy, není tedy problém se tu zabavit i na více jak jeden den.

Vodní ráj Jihlava

Tohle místo skutečně splňuje název, který nese – ráj. V letních měsících se na koupaliště vejde celých 2740 osob . Nabízí se zde zábava pro celou rodinu, a to celoročně.  Děti si tu užijí například tobogány, ten nejdelší má dokonce 108,5 m a zařazuje se tak mezi nejdelší v celé České republice. Aquapark nabízí ale i spoustu jiných druhů atrakcí, můžete si zadovádět v divoké vodě, relaxovat ve vířivce nebo vyzkoušet vodní léčební proceduru Kneippův chodník. Areál vodního ráje je navíc doplněn víceúčelovými hřišti na tenis, volejbal a nohejbal, které jsou v létě v provozu od rána do večera.

Hrad Roštejn

!!v letech 2018 až 2020 probíhá na hradě Roštejn rekonstrukce a v době konání budou některé expozice hradu omezeny nebo úplně zastaveny!!

Hrad je uprostřed nádherného lesa postaven již od 14. století. Hrad byl od té doby několikrát přestaven svými vlastníky, roku 1915 hrad bohužel vyhořel. Na jeho opravu tehdy nebyl čas ani peníze a tak první rekonstrukce začala až po konci války v roce 1958, na Roštejn se první turisté mohli podívat až v roce 1969. Hlavním magnetem hradu však stále zůstává původní vyhlídková věž postavená v gotickém stylu, dosahující celých 48 metrů. V hradu také uvidíte některé původní malby v gotickém stylu nebo 300 druhů rostlin v botanickém sále.

ZOO Jihlava

Zoo Jihlava sice na první pohled není zas tak velká, zážitky, které si odnesete, ale velké budou. Areál je rozdělen do 5 různých prostředí a zvířata, které jsou do nich umístěni, zde žijí i ve skutečné přírodě. Kromě zvířátek jako v každé zoo, si zde ale užijete i hodně dalšího. Často se zde pořádají speciální akce, ve kterých mohou děti soutěžit o různé ceny, a ještě se při tom pobavit. Jestli jste už ve zdejší zoo někdy byli nemusíte váhat, v posledních letech tu totiž pravidelně přibývají nejen nová zvířata, ale i celé pavilony s nimi. Můžete tak být pravidelný návštěvník a přesto nebýt nikdy zklamán.

Betlémy v Třešti v muzeu i domácnostech

V Třešti se dodržuje taková zvláštní tradice, kromě muzea betlémů se jich tu totiž nachází spousta i v domácnostech. Skoro každá rodina si tu totiž staví svůj vlastní betlémek. Ve zdejším infocentru si můžete vyzvednout mapku, která značí muzeum i všechny domácnosti, které svoje díla otevřely veřejnosti. Betlémy se staví ze dřeva a jiných přírodních materiálů, po pár vrstvách přechází betlémy pouze v malované plátno. Kromě toho se v Třešni také jednou za čas koná akce jménem Dřevořezání, jedná se o schůzi nejen českých ale i zahraničních dřevořezbářů a připojit se může každý kdo má v tomto oboru alespoň nějaké zkušenosti.