Rezervace ubytování +420 778 770 270

Velké Dářko, to je největší a taky nejznámější rybník ve Žďárských vrších. Má rozlohu celých 206 ha, hloubkou se už ale pyšnit nemůže, maximální je totiž jen 4 m. Rybník byl založen v 15. století za účelem shromáždění vody pro pily a mlýny postavené na řece Sázavě. Je taky velmi známý svou čistou vodou, která by se bez turistů dala i pít.

Za těch pár stovek let se ale účel rybníku hodně změnil. Někteří jedinci mu dokonce přezdívají moře Vysočiny. Rybník má písčitý břeh, který lidem připomíná zahraniční pláž, voda je ideální na koupání, je velmi čistá a ještě k tomu se nemusíte bát, že v ní zmrznete. Pokud se ale nechcete namočit můžete si u rybníku půjčit šlapací lodičky, aby jste ho ale objeli celé, musíte mít pořádnou fyzičku. Pokud vám vadí nuda pláže tak bychom nedoporučovali Dářko objíždět, jedna taková tam totiž je. Pro odvážnější se u rybníku nabízí i windsurfing a yachting.

Jestli voda není váš kamarád, není problém zůstat na suchu. Okolí Velkého Dářka nabízí projížďky na koni, cyklistiku a když se budete snažit najdete dokonce i houby.