Rezervace ubytování +420 778 770 270

Zámek Nové Hrady je stejnojmenný s městem, ve kterém se nachází.

Stavba vznikla vlastně kvůli hradu, který tehdy v nových hradech stál. Ten byl bohužel poškozen prvně výbuchem střelného prachu a o pár let později také zemětřesením. Tehdejší majitelé Rožmberkové tedy museli bydlet v panském domě na náměstí, zatím co se hrad pomalu opravoval. Jeho další majitelé Buquoyové se už do hradu vůbec nenastěhovali. Kolem panského domu a okolních domů vystavěli rezidenci. Ta jim sloužila jako sídlo celých 29 let, před tím než se začalo stavět nové panské sídlo. To bak Buquojům vydrželo celých 300 let, než se konečně začal stavět samotný zámek nové hrady.

Možná vám na první pohled připomíná známý Francouzský zámek Versailles, zámek Nové Hrady byl totiž stavěn podle v jeho vzoru. Zámek je poměrně velký a skládá se ze tří křídel. Za zámkem park v anglickém stylu. Později byl v parku postaven lázeňský dům a umělý vodopád na přání Terezie Buquoyové. Dnes je místo označováno jako Terčino údolí. Buquoyové sídlili na zámku až do roku 1945.

Dnes zde kromě zámku a zahrady můžete najít muzeum motokol, galerii klobouků, farmu, stáje, bludiště a dokonce i restauraci. Než si celý zámek a jeho atrakce pořádně projdete, může vám to bez problému trvat celé odpoledne.