Rezervace ubytování +420 778 770 270

Žďár nad Sázavou je moc pěkné historické město, kromě nádherného náměstí a samotného města zde najdeme spoustu druhů povyražení a zábav.

Jestli je příroda váš šálek kávy, čekají tu na vás celé žďárské vrchy. Je to chráněná krajinná oblast, považována za jedno z posledních míst nedotčené přírody v Čechách. Je známá hlavně svými velkým počtem rybníků, jako je například rybník Milovy nebo rybník Domanín. Další populární místo vrchů je přírodní památka devět skal, nebo přírodní rezervace Čtyři palice.

Žďárská klasika je zdejší zámek, nečeká vás tady však klasická prohlídka jako všude jinde. Čeká vás tu muzeum historie kláštera, tedy dnešního zámku. Pokud máte zájem trochu relaxovat, můžete si dát něco na zub v zámecké kavárně. Dobroty si můžete vzít na zámeckou terasu, kde si je vychutnáte na lehátku. Pokud s sebou nemáte děti můžete navštívit i vinný sklípek.

Pokud chcete zůstat v městě a nechce se vám do lesa, tak není problém. Můžete navštívit modelové království, laser arenu nebo si třeba zahrát tenis na kurtech. Klasika je také Zelená hora, hned kousek od centra.

Žďár je aktivní místo pro každého a zabavíte se zde celý den.